... Honzovy buchty ...

napsala - 17:38


Česká klasika z kynutého těsta plněná nejčastěji tvarohem, mákem, povidly či ořechy. Poctivé buchty nesmíte ošidit na tuku, zde se zkrátka nevyplatí šidit, jinak budou buchty tuhé a suché. Naše babičky dávaly do těsta sádlo a nadýchanější buchty široko daleko nikdo neměl. I já jsem do těsta použila sádlo a na potření buchet máslo, po kterém krásně zavoní. Sádla v těstě se nebojte, není tam vůbec cítit. Inspiroval mě pořad Peče celá země, ale recept jsem použila svůj ...

500g hladké mouky
250g mléka
120g sádla
80g cukru
4 žloutky
1 sušené droždí (7g)

* tvarohová náplň
250g tvarohu v pozlátku
50g cukru
2 žloutky
10g kukuřičného škrobu
10ml rumu
vanilka a citrónová kůra dle chuti

* maková náplň
240g mléka
120g mletého máku
50g moučkového cukru
30-50g mletých piškot
1 lžíce rumu
půl lžičky skořice

V míse promícháme mléko s droždím a necháme 10min odležet. Toto se dělá proto, abychom aktivovali droždí, které v mléku začne bublat. Pokud ne, bylo špatné a je nutné vzít nové mléko a droždí. K mléku s droždím přidáme cukr, žloutky, máslo a mouku. Důkladně hněteme alespoň 5min.  Přikryjeme mísu a dáme na teplé místo kynout, dokud těsto nezdvojnásobí objem (cca 1hod). Včas si připravíme náplňe, aby při plnění nebyla příliš studená ani horká. Mák za stálého míchání povaříme 5 minut s mlékem. Odstavíme, vmícháme zbytek přísad a necháme vychladnout. V misce rozetřeme dohladka vššchny suroviny na tvarohovou náplň. Pekáč o velikosti přibližně 30x40cm důkladně vymažeme máslem.
Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučenou pracovní plochu. Krátce prohněteme a rozdělíme na 24 kousků po 40g. Rukama uděláme placky, do středu každého kousku dáme část náplně (cca 30g). Spojíme k sobě všechny kraje, aby v uzlíčku nezůstaly žádné otvory. Spojem dolů položíme na vymazaný plech, mezi jednotlivými buchtami necháváme rozestupy 1-2 centimetry. Troubu zahřejeme na 180°C. Všechny uzlíčky vydatně potřeme ze všech stran rozpuštěným máslem, po upečení tak půjdou buchty snadno od sebe. Pekáč vložíme do trouby, pečeme 10 minut, poté snížíme teplotu a dopékáme dalších 40-50 minut do zlatohněda. Buchty nabudou a vyplní mezery, takže z pekáčku se na nás usmějí pěkně buclaté tvary. Buchty vyndáme z trouby, necháme chvilku zchladnout, poté je překlopíme vzhůru nohama, sundáme pekáč a necháme zcela vychladnout. Babičky je prý takto rovnou cukrovaly, já je přetáčím zpátky a až poté cukruji.

0 komentářů