... Chodské koláče ...

napsala - 16:21


Chodsko (německy Chodenland) je historická etnografická oblast v okolí západočeského města Domažlice. Zachovaly se zde pestré lidové tradice - kroj a bohatý folklór ovlivněný folklórem bavorským, chodské nářečí i zvyky. Lidový folklór připomínají různé slavnosti např. Chodské slavnosti v Domažlicích. A právě na těchto slavnostech můžete vidět jednu z největších přehlídek typických plochých koláčů s tvarohem, mákem a povidly. Regionálně se liší merhováním čili zdobením. Náplně se vrství do proužků, jinde se na tvarohový podklad nanášejí povidlové a makové ornamenty. Já se nechala inspirovat pořadem Peče celá země, opět (asi o něm uslyšíte ještě často). Recept je na 4 koláče ...

600g hladké mouky
300ml vlažného mléka
120g rozpuštěného másla
100g cukru
4 žloutky
1 sáček sušeného droždí

* povidla (kupuji Hamé, jako jediné mi netečou)
* tvarohová náplň
500g tvarohu v pozlátku
100g moučkového cukru
4 žloutky
10g kukuřičného škrobu
50ml rumu
100ml mléka (nebo smetany)

* maková náplň
360ml mléka
180g mletého máku
100g moučkového cukru
cca 40g mletých piškotů
30ml rumu

na potření: 100ml smetany ke šlehání + 50g zakysané smetany + 20ml rumu)

V míse promícháme mléko s droždím a necháme 10min odležet. Toto se dělá proto, abychom aktivovali droždí, které v mléku začne bublat. Pokud ne, bylo špatné a je nutné vzít nové mléko a droždí. K mléku s droždím přidáme cukr, žloutky, máslo a mouku. Důkladně hněteme alespoň 5min.  Přikryjeme mísu a dáme na teplé místo kynout, dokud těsto nezdvojnásobí objem (cca 1hod). Mezitím si připravíme náplně. Mák za stálého míchání povaříme 5 minut s mlékem. Odstavíme, vmícháme zbytek přísad a necháme vychladnout. Tvaroh vyšleháme dohladka se všemi surovinami. Všechny náplně dáme do zdobících sáčků, kterým ustřihneme špičku nebo můžeme použít ozdobné trezírovací špičky. 
Vykynuté těsto rozdělíme na 4 díly a vytvarujeme do tvaru kola o průměru 30 cm. Okraj potřeme rozšlehaným vejcem. Těsto zdobíme ornamentně všemi náplněmi, až je koláč zaplněn. Dále můžeme dozdobit rozinkami a mandlemi. Koláč necháme asi 30 minut vykynout. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180°C zhruba 20 minut.Po upečení celý koláč pokapeme smetanou s rumem, já to opatrně potírám mašlovačkou.

* V pořadu Peče celá země potírali máslem s rumem, ovšem dle nalezených informací se chodské koláče opravdu potírají smetanou. Máslo a rum se kape na valašské frgále.

0 komentářů